19 Aralık 2010 Pazar

Fikri Mühim Paketim ve Vaselıne’nin Yeni Yüzü

Merhaba
Fikrimühim yine süper iki kampanya hazırlamış birincisi vaselin losyon.paketden iki adet losyon ve Watsons mağazaların da geçerli 5 TL indirim kuponu var.Harika bir paket...Vaselin markasını bilmeyen yoktur.Hikayesi Robert Chesebrough ile 1859 yılında başlar.kimya mühendisliği eğitimi alıp petrol kuyularında kimyager olarak çalışmaya başladı.işçilerin balsam diye tarif ettiği ve sondaj aletlerinde kullanılan yapışkan maddenin aynı zamanda işçilerin botlarına da yapıştığı için yavaş çalışmalarına neden olduğunu fark etti.fakat sebep olduğu bu soruna rağmen, Chesebrough’un dikkatini başka bir şey çekmişti;bu madde aynı zamanda petrol işçilerinin vücudun da oluşan yara,yanık ve kesiklere sürüldüğünde hem daha kısa sürede iyileşmesini sağlıyor hem de hava ile temasını engelleyip onları tedavi ediyordu.balsamdan bir miktar laboratuvarına götürüp üzerinde defalarca yaptığı testler sonucunda yüzde yüz doğal ve cildin mucizesini koruyan bir ürün keşfetti.kullanım alanlarının çokluğu ve iyileştirici unsuru sayesinde vaseline çok sevilen ve güvenilir bir aile markası haline geldi.


Tüm cilt tiplerine özellikle kuru cilde sahip kişilerin kullanması gereken bir ürün . Bilindiği üzere Kuru ciltte, yağ son derece sınırlıdır. Böyle ciltler, yıkandıktan sonra gerilir, kolayca kızarır. Kırışmaya müsaittir. Cilt yüzeyindeki aşırı kuruluk, cildi bakterilere karşı koruyan asit mantonun dengesini bozar. Bu nedenle, kuru ciltler gayet hassas olurlar. Uygun bir nemlendirici kuru ciltleri rahatlatır.


Ben kuru bir cilde sahip olduğumuz için cildimizdeki kurulukla baş etmek için denemediğim krem ,nemlendirici kalmamıştır.üstelik kullandığım kremlerin etkisi gün boyu sürmüyor.vaseline’nin katı formunda olanını daha önce kullandım ve faydasını gördüm.ama katı formunu kullanması ve sürmesi zor ,elinizde iyice yumuşatmanız vücudunuza yedirmeniz gerekiyor.Ama etkisi garanti yumuşacık bir cilt.


Deneyen tüm aile bireyleri Vaseline losyon’un etkisi altında.herkes cildinin yumuşacık halinden memnun.Artık eski formundan sıyrılmış,yenilenmiş yüzü ve içeriği ile üç farklı çeşit vaseline krem biz bayanların ve tüm aile fertlerinin beğenisine sunulmuş haliyle karşımızda.Aloe Fresh,Essential Moisture ve Cocoa Butter seçenekleriyle cildimize ferahlık ve tazelik veren hoş kokularıyla bizi karşılıyor.Ayrıca su bazlı olan bu ürün ,piyasadaki yağlı kremlerin aksine tene kolay yayılıp emiliyor.Soft yapısı sayesinde diğer losyonlara kıyasla etkisi daha uzun sürüyor.


Her yaşta cildimizin ihtiyaçlarına cevap verecek ,bakımına önem gösteren herkesin kullanabileceği mücizevi bir krem.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder